Ekopolis Ľudia pre stromy

Projekt Ľudia pre stromy

Jeseň je čas, kedy práce v záhradách a sadoch naberajú na intenzite a ekologicky zmýšľajúci človek sa snaží pomôcť jej revitalizáciou územia.

V októbrových dňoch roku 2007 za účasti troch generácií vyvrcholil v našej škole zaujímavý projekt, ktorý bol zameraný na úpravu areálu základnej školy výsadbou drevín, záhonov a trávnatých plôch následne po ukončených stavebných prácach a komplexnej prestavbe budovy základnej školy. Jeho cieľom bolo výrazne zlepšiť podmienky pre edukačný proces, zdravotný stav žiakov, zveľadiť obecný majetok, ako aj ekologický a estetický vzhľad areálu Základnej školy Záhradné. Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie EKOPOLIS a spoločnosti Skupina SKANSKA v SR v rámci programu Ľudia pre stromy.

Aj prostredníctvom tohto projektu sa zainteresovaní snažili vytvoriť a odovzdať mladej generácii vzťah k prírode a okoliu, v ktorom žijú a pracujú.